Ogród, Krzewy, Rośliny

Ogród, Krzewy, Rośliny

Nie każdy rozumie, że niektóre krzewy pozostają kolorową dekoracją ogrodu również zimą. Zdrewniałe łodygi tworzą je bardziej wytrzymałymi na warunki atmosferyczne. Potrafią kwitnąć, chociażby gdy jest lekki mróz, a drugie rośliny zimują opatulone włókniną ogrodniczą. Kolorowe kwiaty i dekoracyjne pędy krzewów tworzą niezwykły wyraz na tle ogrodu przysypanego puchem.

O których gatunkach mowa i czy są łatwe w ogrodowej hodowli?

Oczary – są gatunkiem krzewu, jaki przez całą zimę cieszy oko podłużnymi kwiatami o nitkowych płatkach i ciepłej, złotej barwie. Są proste w uprawie, ale należy przechowywać je przed porywistym wiatrem, a w okresie letnich miesięcy obficie nawadniać.
Jaśmin nagokwiatowy – jest krzewem dość nietypowym, bowiem pochodzącym z Chin, jednak świetnie radzi sobie również w polskim ogrodzie. Słynie z intensywnie żółtych kwiatów osadzonych na opadających pędach. Potrzebuje ciągłego przycinania, jakie pomoże mu w zachowaniu estetycznego kształtu.
Wawrzynek wilczełyko – to roślina, o niewielkich fioletowo-różowych kwiatkach, jakie pojawiają się zwykle w lutym i zapowiadają rychłe przyjście wiosny. Można go posadzić chociażby w półcieniu, jednak żeby się przyjął trzeba zadbać o urodzajne podłoże.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz