Nieznane miejsce na mapie – Gruzja.

Nieznane miejsce na mapie – Gruzja.

Pomiędzy Azją i Europą leży kraj zwany Gruzją. Ta kraina wciąż nieodkryta perła morza czarnego, gdzie wynajem apartamentu wciąż jest niedrogi. Niezwykle ciekawa kultura, serdeczność i gościnność Gruzinów i wyśmienite trunki to niektóre z jej walorów. Klimat w Gruzji jest podzwrotnikowy, w zachodniej części kraju ciepły i wilgotny, a poza granicą gór Suramskich staje się kontynentalny i suchszy. Teren Gruzji usiany jest górami, rośnie tu zarówno typowa, śródziemnomorska roślinność jak oliwki, palmy i figi. Tereny górskie położone wyżej obfitują w roślinność, którą można określić jako alpejską, ale w pewnych miejscach uprawia się tak egzotyczne owoce jak banany i kiwi.

Gruzja to intrygujący i jeszcze mało znany cel wakacyjny. Nie przeludnione góry Kaukazu tylko czekają by poczuć się jak odkrywca. Szlaki w górach Kaukazu położony w Gruzji to jedne z najdzikszych i najpiękniejszych terenów w tej części świata, najwyższe szczyty przekraczają 5 tyś metrów. Amatorzy wędrówek, jazdy konnej i ekoturystyki będą się czuli tutaj jak w raju.

Planując nocleg w Gruzji musimy wybrać czy interesują nas szczyty Kaukazu, czy wolimy Morze Czarne.. Nad morzem możemy znaleźć atrakcyjne apartamenty i piękne, piaszczyste plaże. W górach czeka nas niezmącony spokój i piękne widoki, które zadowolą każdego fotografa.

Gruzja to nie tylko piękne warunki naturalne, to także ośrodek wspaniałej, starej kultury. Spuścizna kulturowa i historyczna sięga jeszcze czasów przedhistorycznych. Znajdziemy tu wpływy wielu religii i nurtów myślowych, których spuścizną są piękne pomniki i zabytki..

Wypoczynek w tym pięknym kraju przyciąga amatorów kuchni. Gruzja słynie z doskonałego wina, lokalne winnice słyną z wybornych szczepów takich jak Saperawi, Chwanczkara, Napareuli czy Cinandali. Pyszna gruzińska kuchnia zdaje się smakować Polakom, o czym świadczy rosnąca popularność gruzińskich restauracji. Nocleg w Tbilisi nie należy do dużych wydatków. Całkowity koszt pobytu w Gruzji jest znacznie niższy niż w innych krajach śródziemnomorskich, a brak tłumów w wielu interesujących regionach przemawia na korzyść tego tajemniczego kraju.Może pobyt w Gruzji jest właśnie dla Ciebie?


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Lokalizacja na mapie:

Szerokość geograficzna: 50.0242701, Długość geograficzna: 19.974572099999932

Odwiedziny botów:
  • googlebot: 56 (ostatnio: 20.01.2022 09:42:24)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz