Wyjątkowe miasto

Jeśli przyjedziesz na Śląsk, to należałoby odwiedzić Katowice. To jedno spośród najfajniejszych miejsc na Śląsku, gdzie odkryjesz nie jedynie przeszłość rejonu. Będziesz miał też sposobności, żeby odkryć niesamowity nastrój tego miasta, a też objechać dużo wspaniałych miejsc. Zobacz, dlaczego Katowice przyciągają tak wiele osób.

Katowice, ikona Śląska

Katowice to jedno z wyraźnie specyficznych miejsc na Śląsku. Wbrew pozorom, zupełnie nie są tak zwyczajne, jak mogłoby się wydawać. Na każdym kroku znajdziemy parki albo skwery. Miasteczko jest obfite w morze miejsc o wartościach dziejowych. Dowodem może być strażnica spadochronowa zamontowana w Parku Kościuszki, lub również Monument Powstańców, jaki ma miano największego i najcięższego monumentu w Polsce. Prócz niezwykłych reliktów, w Katowicach wypada też spostrzec ikonę miejscowości, czyli popularny spodek. To nie wszystko. W miasteczku też spotkamy się z wysoką propozycją kulturalną. Na spektakl możemy przejść się do Śląskiego teatru im. Tadeusza Kościuszki w sercu Katowic. Baczność przykuwają ponadto takie miejsca, jak Teatr Korez czy Kinoteatr Rialto. Jednym spośród istotnych elementów wycieczki, powinna być wizyta w starym miasteczku. Odnajdziemy tam gmach Urzędu Marszałkowskiego. To jeden z największych gmachów urzędowych, które potrafimy wynaleźć w Polsce. W gmachu jest sala sejmu śląskiego, która była pierwowzorem dla rezydencji Sejmu Rzeczypospolitej. Katowice, to nie tylko teatry, urzędy oraz zabytki. W miasteczku robionych jest mnóstwo festiwali, przykładowo OFF Festiwal. Mówiąc o festiwalach, należałoby dodatkowo zwrócić uwagę na występy, które są robione w mieście. Na Katowickiej estradzie muzycznej bawiły takie zespoły jak Pink Floyd lub Rammstein, a ponadto wiele innych wielkich osobistości oraz formacji muzycznych.

Czemu warto przyjechać do Katowic

Większości postaci, Śląsk kojarzy się z ciemnością, kopalniami albo hutami. Dopiero będąc na miejscu możemy dopatrzyć, jak mało wspólnego z rzeczywistością ma generalnie przeważający pogląd. Najsłuszniejszym tego dowodem są Katowice. To prężnie rozwijająca się metropolia, w jakiej zlokalizujemy niezwykłe miejsca do objechania i nie tylko.