Wyeliminuj błędy z prania

Pranie chociaż sprawia wrażenie być czynnością wyjątkowo łatwą, wielu osobom może sprawić niezły kłopot. Nowoczesne pralki posiadają programy wyjaśnione w wyjątkowo przyjazny sposób, jednakże, co jeżeli nasza pralka nie posiada tego rodzaju udoskonaleń? Oto parę wskazówek, które opłaci się wziąć pod uwagę!

1. Sortowanie ubrań

posortowanie pranie w pralniWażne, żeby nie wkładać wszystkich ubrań jednocześnie do pralki. Segregujemy ciuchy po barwach i dzianinach, z których są zrobione. Jeżeli chodzi o kolory to pranie opłaca się posortować na białe, ciemne jak również wielokolorowe. Trafna segregacja kolorów umożliwi uniknięcie zafarbowania ubrań. Nie wszystkie materiały toleruje taką samą temperaturę. Najlepiej czytać metki, jaka temperatura prania jest zalecana przez wytwórcę. W innej temperaturze będziemy prali materiał jeansowy, len czy poliester.

2. Oglądaj metki!

Jak już wyżej pisaliśmy dobrze jest zajrzeć na informacje odnośnie prania zapisane na metkach. Dzięki nim dowiemy się nie jedynie, jaka jest odpowiednia temperatura prania, lecz też czy w ogóle możemy prać i prasować.

3. Temperatura wody

Bardzo ważny jest wybór stosownej temperatury. Delikatne materiały pierzemy w niskich temperaturach. Ciężkie zanieczyszczenia w wysokich. Także ciemne ubrania powinno się prać w niskich temperaturach, przez co nie stracą tak szybko swojego koloru.

4. Wybór środka do prania

Czarne, jasne a może kolorowe? W zależności od tego, jakie planujesz robić pranie, dobierz właściwy detergent. Dostępnych jest bardzo dużo opcji – proszki, kapsułki a także płyny. Nie zapomnij, żeby preparat był dostosowany do koloru prania! Dodatkowo należy też użyć płynu do płukania, jaki nada praniu świeży zapach. Możesz również dodać do pralki specjalne chusteczki, które mają za zadanie wyławiać pigmenty, jakie w razie czego mogły by zafarbować inne ciuchy.

5. Włączamy pralkę

Posortowane ubrania trzeba umieścić w bębnie pralki, uzupełnić preparaty do prania, ustawić stosowny program, zatrzasnąć drzwiczki od pralki i ją uruchomić. Prawda, że banalne?