Sufity podwieszane a sufity napinane

Sufity napinane to na dzień dzisiejszy powiew świeżości w branży budowlanej. Jest to dobra odmiana dla sufitów podwieszanych, robionych z płyt karton-gips. Prawdę mówiąc obydwa rozwiązania posiadają swoje wady ale i zalety. Sufit podwieszany daje szansę aby utrzymać kompletnie gładką powierzchnię sufitu. Idealnie chowa wszystkie rysy jak i elementy instalacji wodno-kanalizacyjnej bądź elektrycznej. Za ich sprawą da się obniżyć wysokość mieszkania.

Montaż sufitu podwieszanego wiąże się jednakże z przymusem wykonania prac na mokro. Na starcie tworzy się specjalny stelaż, który za zadanie ma podtrzymywać płyty a w następnych krokach dochodzi do montażu.Kończąc robotę należy zapełnić szpary pomiędzy elementami. To świetny sposób na minimalizację dźwięków docierających na dół z górnego piętra. Niestety montowania sufitu z karton-gipsu łączy się z przymusem wywalenia wszystkich mebelków z pokoju. W trakcie instalacji i głównie wycinania płyt strasznie się bałagani. Od tego typu kłopotu zwolnić może nas sufit napinany. Taki sufit to wiążąca się z większymi kosztami opcja zastępcza dla sufitu podwieszanego.

Użytkowanie sufitów napinany jest strasznie szerokie, można otrzymać dużo możliwości aranżacyjnych. Kiedy wnętrze nie jest wysokie powinno się myśleć o suficie napinanym z materiału tworzącego lustrzane odbicie. To dobry pomysł na sprytne zwiększenie niskiego pokoju. Z innej strony niezwykle interesujący efekt ma się sposobność otrzymać kiedy zdecydujemy się na sufity napinane z nowoczesnym podświetleniem ledowym. Niebywale interesująco przedstawia się również możliwość zrobienia dedykowanego nadruku na sufit napinany. W takim celu można sięgnąć po fotografię czy też ulubioną grafikę. W sklepach można znaleźć także sufity 3D. Dla zwykłych konsumentów jednakże jest to bardzo kosztowne przedsięwzięcie. Sufity napinane 3D zobaczyć da się najczęściej w klubach muzycznych czy innego rodzaju rozrywkowych miejscach. Instalacja sufitu napinanego zajmuje zaledwie moment. Tak jak w przypadku sufitu podwieszanego, tak również przy suficie napinanym łatwo się da ulepszyć akustykę lokalu. W efekcie tego żadne dźwięki nie będą do nas trafiać.

Obecnie oferowane na rynku sufity napinane mogą posiadać jakikolwiek kształt przykładowo kuli. Trzeba tylko uruchomić swoją wyobraźnię. Pechowo ogromnym problemem sufitów napinanych jest ich wartość. Wynosi ona nawet około 140 zł za metr kwadratowy.