Problem nadmiernego pocenia się

Problem nadpotliwości dotyczy dużo jednostek. Przypadłość ta powoduje, iż bez względu na występującą porę roku, bądź także temperaturę zaczynamy zlewać się kroplami potu. Zalane plamy pod pachami, nie wyglądają ładnie. Również bezustannie wilgotne ręce sprawiają, iż zatracamy pewność siebie. Ażeby pozbyć się tego ograniczającego kłopotu, decydujemy się na skorzystanie z przeróżnych procedur, jakie zapewniają większy bądź mniejszy wynik.

Pożegnaj się z mokrymi plamami pod pachami

Większość osób, by poradzić sobie z potem używa antyperspirantów i najczęściej przynosi to pożądany rezultat. Niestety, u osób cierpiących na nadmierne pocenie się, tego typu wyjście nie przynosi efektów. W takim przypadku sugeruje się skorzystanie z właściwych specyfików, które są przeznaczone do walki z nadmierną potliwością. W aptece możemy odnaleźć różnorodne specyfiki. Niemniej to czy będą nieocenione, czy też nie, w dużej mierze zależy jedynie od naszego organizmu. Środek, który u jednej osoby zadziała w 100 procentach, u kogoś innego może nie dostarczyć żadnych rezultatów. Wiele jednostek decyduje się ponadto na dobranie właściwej diety. Aby zminimalizować potliwość powinniśmy zrezygnować ewentualnie przynamniej zmniejszyć porcję jedzonych silnych przypraw także straw. Należałoby również przekalkulować ograniczenie picia gorących napojów, szczególnie kawy. Podobnie jak w przypadku farmaceutyków, osiągnięte rezultaty mogą być różnorodne w wypadku każdej jednostki.

Zadbaj o swój komfort

Jeżeli ani leki, ani zwykłe metody nie dostarczyły zamierzonego wyniku, istnieje także jedna szansa. Coraz więcej osób chorujących na nadpotliwość poddaje się zabiegowi wykorzystującemu toksynę botulinową, tak zwany botox. Zabieg polega na zaaplikowaniu botoxu w miejsce powstawania przesadnego pocenia się. W ten sposób są wstrzymane nerwy odpowiadające za gruczoły potowe, co sprawia wstrzymanie wydzielania się potu przez okres od sześciu miesięcy do roku. Można jeszcze zdecydować na leczenie Thermi Dry, którego celem jest totalne zatrzymanie gruczołów potowych, poprzez podgrzanie ich w sposób monitorowany. Jednakowo jak w poprzednim przypadku, obniżamy w ten sposób liczbę wytwarzanego potu. Jednakże tutaj osiągnięty rezultat jest na stałe, bez cyklicznego przypominania zabiegu.