Pielęgnacja i odbudowa włosów

Włosy to znak rozpoznawczy każdej osoby. Dbanie o nie nierzadko wywołuje problemy. Często wystawiamy je na złe warunki choćby regularnie wysuszając suszarką i prostując. Włosy nadzwyczaj łatwo jest uszkodzić, o wiele trudniej zregenerować.

Mycie włosów

kosmetyki do włosówMocno osłabione włosy potrzebują częstokroć czasochłonnych terapi, które niejednokrotnie są też drogie. Podwaliną pielęgnacji jest oczyszczenie włosów. Powinniśmy stosować szampony naturalne, pozbawione parabenów i, takie przystosowane do naszego rodzaju włosów. Co znaczące, przed umyciem powinno się też nie zapomnieć o dokładnym rozczesaniu włosów. Włosy trzeba traktować w nadzwyczaj delikatny sposób.

Odżywianie

Kolejnym krokiem w codziennej pielęgnacji włosów powinno być ich odżywianie. Standardowe kosmetyki, które kupimy w drogeriach to produkty do zmywania oraz bez spłukiwania. Dla włosów cienkich o wiele bardziej odpowiednim rozwiązaniem będą produkty, jakie po nałożeniu należy spłukać. Maskę, podobnie jak szampon trzeba dostosować do typu włosów, aby zbytnio ich nie obciążała.

Rekonstrukcja

Znaleźć można ogrom metod regeneracji włosów. Jednym z nich jest wykorzystywanie różnego typu olejków. Coraz popularniejszy jest olej black castor oil, który posiada korzystniejsze właściwości od normalnego olejku. Przy kuracji olejami powinno się przede wszystkim pamiętać o regularności, dzięki której możemy uzyskać pożądane. Więcej o oleju rycynowym i jego zastosowaniu znajdziesz także na https://pl.wikipedia.org/wiki/Olej_rycynowy