Kupujemy nowe buty – wskazówki

Wybór właściwych butów często generuje sporo problemów, gdyż wymaga rozważenia sporu kwestii. Oprócz kwestii wyglądu powinna się też liczyć wygoda. Oto szczypta wskazówek, którymi warto się kierować przy kupnie najlepszego obuwia.

1. Określ aktywność, jaką chcesz wykonywać poczas noszenia obuwia.

Wybierasz się na plażę, w góry, do pracy, a może na ekskluzywną imprezę? Każde z tych miejsc wymaga innego typu obuwia. Na piesze wycieczki, przede wszystkim te po górach sprawdzą się doskonale buty trekkingowe z dobrym podparciem dla kostek. Buty na stylową imprezę, na jaką planujesz pójść w sukni – doskonałym wyborem będą buty na szpilce, jakie dodadzą elegancji całej stylizacji. Rozmiar szpilki wybierz, tak żeby było Ci komfortowo. Jeśli nie lubisz nadmiernie wysokich obcasów i sporadycznie je ubierasz, nie zmuszaj się do ubrania 11 cm szpilek. Buty sportowe – tutaj mamy wielkie pole manewru. W centrach handlowych dostępne są buty do tenisa, do biegania, do piłki nożnej oraz wielu innych dyscyplin sportu. Jeżeli wybrałeś jedną aktywność, której poświęcasz mnóstwo czasu wyselekcjonuj buty najlepsze dla dyscypliny. Jeżeli uprawiasz różnorodne sporty wybierz obuwie uniwersalne.

2. Materiał się liczy

Kupując buty nie bez znaczenia jest materiał, z jakiego są uszyte. Najlepiej sprawdzają się buty ze skóry naturalnej. Buty ze sztucznych materiałów mogą być mało wygodne jak również może być problem z ich dopasowaniem do stopy.

3. Dopasuj rozmiar do stopy!

Masz rozmiar 36? Nie wszystkie buty w tym rozmiarze będą odpowiednie dla Twojej stopy. Rozmiarówki niektórych marek są inne, w związku z tym opłaca się przymierzyć buty, które planujemy kupić i zrobić w nich trochę kroków.
Szukasz komfortowych jak również stylowych butów zajrzyj na http://luxusowi.pl.