Czy warto rozważyć kupno nieruchomości w aglomeracji śląskiej?

Rozważasz kupno lokum na śląsku? Twoją pierwszą myślą były na pewno Katowice – centrum całego śląska. Katowice to bez wątpienia świetna lokalizacja do zamieszkania. Wypada niemniej jednak rozpatrzyć także inne miejscowości. Niemal wszystkie miasta są znakomicie skomunikowane, dzięki czemu masz sposobność zakupić dom po korzystniejszej cenie niż w samych Katowicach. Do wyboru jest całkiem sporo atrakcyjnych lokalizacji. W naszym artykule przyjrzymy się kilku z nich.

Bytom

To jedna z tańszych lokalizacji na Śląsku świetnie skomunikowana z Katowicami. Jest to także trafny wybór dla osób kochających kulturę. Jest tu na przykład Opera Śląska oraz Śląski Teatr Tańca. Bytom jest również ciekawym miastem pod względem budowlanym. Jesteśmy w stanie w tym mieście odnaleźć mnóstwo XIX wiecznych kamienic oraz willi, które pomimo, że w wielu przypadkach domagają się odnowienia, robią wrażenie. Aby zobaczyć nieruchomości w Bytomiu na sprzedaż albo wynajem zapraszamy na stronę biura RE/MAX Gold.

Sosnowiec

Ceny podnajmu, jak również sprzedaży czterech ścian w Sosnowcu są mniejsze niż przeciętna cena dla całego śląska. Jest to jeden z motywów, dla których domy cieszą się w tym miejscu tak ogromnym zainteresowaniem.
Zabytki oraz ośrodki turystyczne, na które trzeba zwrócić uwagę:
– Pałac Schöna w Sosnowcu Środuli (Środulce) z zespołem parkowo-pałacowym
– Dwór Mieroszewskich w Sosnowcu Zagórzu
– Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu
– Kościół pw. św. Joachima w Sosnowcu Zagórzu
– Pomnik Jana Pawła II w Sosnowcu usytuowany na Placu Papieskim w Sosnowcu.
Zachęcamy do zaznajomienia się z ofertami nieruchomości w Sosnowcu na stronie biura RE/MAX Gold.

Zabrze

Mimo, iż Zabrze jest położone nieco dalej od centrum aglomeracji, wiele ludzi wymiera je jako swoje miejsce zamieszkania. Miasto to posiada długą historię, jaka wpłynęła na jego uformowanie. Znajduje się tutaj mnóstwo zabytkowych obiektów (głównie z przełomu XIX i XX wieku). Trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na:
– Zabudowa kopalni „Królowa Luiza”
– Kolonia patronacka Ballestrema, w dzielnicy Rokitnica
– Zespół zabudowy Szpitala Klinicznego Śląskiej Akademii Medycznej z drugiej połowy XIX wieku
– „Stalowy dom” przy ul. Cmentarnej, wzniesiony w 1927 r.
Zabrze oferuje także sporo miejsc kulturalnych, np. Teatr Nowy im. Gustawa Morcinka, Dom Muzyki i Tańca, Kino Roma oraz Miejski Ośrodek Kultury.
Mieszkania oraz domy w Zabrzu są w dobrych cenach. Miasto oferuje bardzo dużo atrakcji. Jest to idealny wybór dla osób, które nie lubią mieszkać w centrum tętniącego życia miasta. Przejrzyj oferty nieruchomości w Zabrzu na stronie biura RE/MAX Gold.