Atuty sufitów DPS

Powłoki napinane nie są niczym nowym w architekturze wnętrz. Trzeba jednak zauważyć, że początkowo wykorzystywano je przeważnie tylko przy organizacji wnętrza basenów i sal wykładowych. Na dzień dzisiejszy opisywana technologia jest popularniejsza i znacząco dostępniejsza jeśli chodzi o koszt. Wykorzystanie sufitu napinanego jest rzeczywiście wielorakie – mają możliwość być układane de facto w każdym miejscu, zaczynając od naszej łazienki, a na ogromnych obiektach użyteczności publicznej kończąc. Sufit napinany ma szansę także sprawować zastosowanie ekspozycji.

Sufity napinane to odmienny gatunek sufitów podwieszanych, z tą dokładnie rozbieżnością, że sufity napinane składają się tylko z profili wstawianych po krawędziach sufitu jak i membrany, jaka jest zamieszczona między nimi. Plusem sufitu napinanego w porównaniu do zwykłego sufitu podwieszanego jest w zasadzie całkowita dowolność aranżacji. Mamy możliwość kreować nieskończenie wiele przestrzennych konstrukcji: łamanych, owalnych. Zgranie tego z kombinacją barw i lamp gwarantuje nam niebywały efekt. Kolejną dominacją opisywanych sufitów jest możliwość doboru de facto jakiegokolwiek koloru i jego powierzchni: błysk/mat. Sufity napinane doskonale kryją wszystkie brzydkie bruzdy, a takie z powierzchnią na błysk (określane sufitami lustrzanymi) pozwalają optycznie poszerzyć nasze mieszkanie. Są to również sufity niezwykle wytrzymałe na różnego typu zniekszłałcenia, uderzenia.

Wieszanie sufitu to lekka przyjemność – jest czysty i bardzo prędki, ponieważ zajmuje ledwie kilka godzin (przeważnie od 2 do 7 godzin). Cały montaż mamy możliwość przeprowadzić nawet bez przymusu opróżniania mebli oraz sprzętów z remontowanego biura. Nie upierajmy się jednak przy tym, że „Polak potrafi” i montaż powłoki napinanej oddajmy obeznanej ekipie. Przy montowania sufitu niebywale istotne jest, by postarać się także o jego odpowiednie oświetlenie. Mamy możliwość spożytkować przykładowo paski LED zmienno-kolorowe. Tego rodzaju sufit na 100% sprawi, że nasz pokój będzie nowoczesny.

Takiego sufitu się nie maluje, a jego renowacja polega tylko na delikatnym czyszczeniu.